Wszystkie wycieczki z miesiąca:
20242025 Kwietnia 2025 Maja 2025 Czerwca 2025

SŁONECZNA MALTA

Nr oferty Ferias 21451
1470 zł+695€/osoba
19-26.07.2024
7 nocysamolot2 posiłki
Brak miejscWpisujemy na listę rezerwową

Malta to kraj o fascynującej historii, która sięga tysiące lat wstecz. Znajdują się tu starożytne świątynie, warowne miasta, a także wiele śladów rzymskich, normańskich, arabskich i innych wpływów kulturowych. Słynie z malowniczych plaż i krystalicznie czystego morza. Oferujemy bogaty program i świetny hotel 4*. Wycieczka spokojna i niemęcząca. 

Plan wycieczki

1 dzień

19 lipiec 2024

Zbiórka na lotnisku w Katowicach. Wylot z Polski 12:30. Przelot na Maltę o godz. 15:15. Transfer do hotelu. Odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

Hotel Santana 4*: oferuje panoramiczne widoki i dysponuje basenem na dachu, z którego podziwiać można morze i okolicę St. Paul’s Bay. Od nadmorskiej promenady dzieli hotel zaledwie 150 metrów. 

2 dzień

20 lipiec 2024

Śniadanie. Przejazd do Mdiny – pierwszej stolicy Malty. Położone centralnie, niewielkie i ciche miasteczko ma bogatą i piękną historię. Wąskie, kręte uliczki pamiętają jeszcze czasy arabskie. W programie centrum, Rabat, Katakumby św. Pawła (wstęp). Następnie w programie punkty widokowe – majestatyczne Klify Dingli, rejs Blue Grotto, Hagar Qim Temple – stanowisko archeologiczne (wstęp). Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

21 lipiec 2024

Śniadanie. Wycieczka na wyspę Gozo, zwaną Magiczną Wyspą. Mniejsza siostra Malty zachwyca bajecznymi krajobrazami, nic więc dziwnego, że to właśnie tu Odyseusz spędził siedem lat zwabiony przez nimfę Kalipso. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym autokarem: stolica wyspy Vittoria-Rabat (miejsce zamieszkałe od czasów neolitu), Forteca Il Castello, punkty widokowe, Ramla Bay, Marsalforn i Salt Pans, Dwejra, Xlendi, Sanktuarium Ta Pinu. Czas wolny w miejscu gdzie można obejrzeć gozitańskie wyroby. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

22 lipiec 2024

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja. nocleg.

Dla chętnych wycieczka fakultatywna: rejs na wyspę Comino. Na wyspie znajduje się jedna z głównych atrakcji turystycznych Malty – Blue Lagoon (Błękitna Laguna) – możliwość plażowania i kąpieli. W godzinach rannych lub popołudniowych. Koszt 40€/os.

5 dzień

23 lipiec 2024

Śniadanie. Przejazd do Valetty – stolicy Malty. Zwiedzanie z przewodnikiem: konkatedra św. Jana Chrzciciela, Pałac Wielkich Mistrzów Zakonu Maltańskiego (z zewnątrz), ruiny Royal Opera, pomnik Jana de LaValette, Ogrody Barraka na bastionie św. Piotra i Pawła ze wspaniałą panoramą miasta i Wielkiego Portu. Czas wolny na zakupy. Przejazd do Vittoriosa (dawniej Birgu) położonego naprzeciwko Valetty w bezpośrednim sąsiedztwie Cospicua i forteca Sanglea
z którymi tworzy tzw. Trzy Miasta. Powstało wtedy wiele wspaniałych budowli między innymi most zwodzony oraz imponujący Fort św. Anioła. Fortyfikacje odegrały ważną rolę w 1565 roku i zahamowały ekspansję osmańską na inne państwa Europy. Obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

24 lipiec 2024

Śniadanie. Sanktuarium Matki Bożej z Melieha. Przejazd do Popeye Village w Mellieha, gdzie był kręcony film o słynnym piracie Popeye. Przejazd do Mosty: kościół Wniebowzięcia NMP – jedna z 4 największych kopuł w Europie. Zwiedzanie Rotundy (wstęp). Zwiedzanie Ogrodów Botanicznych św. Antoniego, gdzie znajduje się letnia rezydencja prezydenta Malty. Wioska rękodzieła w Ta Qali. Przejazd do Sliemy. Dwugodzinny rejs statkiem po Grand Harbour – zatokach wielkiego portu. Podziwianie historycznych umocnień obronnych od strony morza. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień

25 lipiec 2024

Śniadanie. Czas wolny na całodzienne plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dla chętnych wyjście do tawerny na noc maltańską (75 €). Wieczór rozpoczyna się od dźwięków mandoliny i tradycyjnego śpiewu. Kolacja, na którą składają się tradycyjne dania kuchni maltańskiej przygotowywane przez najlepszych maltańskich kucharzy. W menu m.in. przystawki, ricotta ravioli, królik smażony w winie i czosnku, Bragjoli (wołowina z oliwkami) oraz wspaniałe maltańskie desery. Do kolacji podawane jest maltańskie wino, kawa, herbata i zimne napoje.

8 dzień

26 lipiec 2024

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na plażowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski o godz. 15:50. Przylot do Katowic 18:25.

Cena
1470 zł+695€

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Uwaga:

Wylot

19 lipiec 2024
KTW 12:30 MLA 15:15

Powrót

26 lipiec 2024
MLA 15:50 KTW 18:25

Lokalizacja

Cena
1470 zł+695€