Wszystkie wycieczki z miesiąca:
20242025 Marca 2025

RUMUNIA - trzy krainy

Nr oferty Ferias 21887
995 zł+295€/osoba
25-30.06.2024
5 nocyautokar2 posiłki
Potwierdzona

Jeśli chcesz zobaczyć każdy zakątek Rumunii, ta wycieczka jest idealna dla Ciebie! Wycieczka objazdowa po Trzech Historycznych Krainach Rumunii. Maramuresz to jeden z ostatnich „żywych skansenów” Europy. Zadziwia architekturą sięgających nieba drewnianych cerkiewek, rzeźbionych misternie bram, czy unikatowym „Wesołym Cmentarzem” w Sapancie. Bukowina – to kraina ukrytych wśród wzgórz „ malowanych klasztorów” przepełniających atmosferę skupienia rozmodlonych mnichów. Transylwania – to Karina legendarnego Drakuli z licznymi malowniczymi wsiami i miasteczkami. Przygotowaliśmy bardzo bogaty program. 

Plan wycieczki

1 dzień

25 czerwiec 2024

Wyjazd dn. 24.06.2024 z Sanoka – godz. 22:00, Krosna – 22:45, Jasła – 22:15 (dowóz do Krosna). Przejazd nocny przez Słowację i Węgry. Wizyta w Sapancie, gdzie znajduje się jedyny na świecie wesoły cmentarz oraz przejazd doliną rzeki Iza, gdzie będziemy mogli podziwiać wspaniałą zabudowę marmaroską ze słynnymi bramami. W Barsanie zobaczymy kompleks klasztorny, a w Ieud najstarszą cerkiew regionu z 1364r. (UNESCO). Opuszczając Maramuresz zatrzymamy się na Przełęczy Prislop (1416 m) skąd roztaczają się wspaniałe widoki na Alpy Rodniańskie. Obiadokolacja, nocleg w okolicach Campulungu.

2 dzień

26 czerwiec 2024

Śniadanie. Przejazd trasą „Malowanych Klasztorów” Bukowiny: Sucevita – Humor – Voronet. Malowane monastyry na Bukowinie to grupa unikalnych monastyrów, ozdobionych zarówno malowidłami wewnętrznymi, jak i pochodzącymi z XVI w. freskami zewnętrznymi. Osiem z nich jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, my z tej listy będziemy mogli zobaczyć trzy. Każdy o innym dominującym kolorze. Kolejnym punktem wycieczki będzie postój w Targu Neamt, gdzie znajduje się zamek, który kiedyś Jan III Sobieski zdobył bez rozlewu krwi. Przyjazd do miejscowości Piatra Nemat. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

27 czerwiec 2024

Śniadanie. Przejazd wąwozem Bicaz – jednym z najpiękniejszych kanionów Europy o głębokości 400m wyrzeźbionym przez rzekę o tej samej nazwie (postój). Przejazd do Prejmer – saskiej wioski, w której znajduje się wpisany na listę UNESCO jeden z najciekawszych i najlepiej zachowanych warownych kościołów. Następny punkt programu to Braszów ze słynnym Kościołem Czarnym oraz rynkiem z zabytkowymi kamieniczkami. Braszów to zabytkowe, położone na skraju Kotliny Braszowskiej u podnóża Karpat, z zachowanym średniowiecznym Starym Miastem. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Braszowa.

4 dzień

28 czerwiec 2024

Śniadanie. Wyjazd do Sinaii – „perły Karpat”, słynnego uzdrowiska i ośrodka narciarskiego. Zwiedzanie zamku Peles (wstęp), zbudowanego w stylu niemieckiego renesansu. Jest to dawna letnia rezydencja rodziny królewskiej. Kolejnym punktem wycieczki jest Sighişoara, wspaniałe średniowieczne miasto, gdzie urodził się książę Wład Palownik – legendarny Dracula. Sighişoara to jedno z najlepiej zachowanych miast średniowiecznych w Europie środkowo–wschodniej, położone na Wyżynie Siedmiogrodzkiej, nad rzeką Wielką Tyrnawą. Dzięki niezwykłym walorom historycznym i krajobrazowym Sighişoara została wpisana na listę UNESCO. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Sibiu.

5 dzień

29 czerwiec 2024

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Alp Fogarskich. Przejazd Trasą Transfogarską, która słynie z pięknych widoków i wznosi się na wysokość ponad 2000 m n.p.m. Postój na przełęczy. Zwiedzanie Sibiu. Spacer po zabytkowym centrum w skład, którego wchodzą trzy place z charakterystycznymi dla tego miasta budynkami ze słynnymi „oczami”, XVI–wieczny ratusz, kościół Jezuitów, żelazny most Kłamców. Krótki spacer po Alby Julii – jednej ze stolic Siedmiogrodu. Zwiedzanie potężnej Cytadeli oraz Katedry, gdzie pochowany jest Jan Hunyady siedmiogrodzki książę oraz Izabela Jagiellonka, córka Zygmunta Starego. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Alby Julii.

6 dzień

30 czerwiec 2024

Śniadanie. Przyjazd do Turdy. Zwiedzanie kopalni soli, jednej z największych atrakcji turystycznych Rumunii. Pod ziemią mieści się podziemne jezioro, amfiteatr i inne atrakcje. Przejazd do Cluj Napoca. Spacer po mieście, gdzie zobaczymy dawne węgierskie centrum miasta z kościołem św. Michała i domem rodzinnym Matiasa Corvina – króla Węgier, ale też nowsze Rumuńskie centrum z katedrą prawosławną i Teatrem Narodowym. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych ok. 23:00-24:00.

Cena
995 zł+295€

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Uwaga:

Wyjazd
24 czerwiec 2024
 • 22:00 Sanok-Kaufland
 • 22:30 Rymanów-Rynek
 • 22:45 Krosno 
 • 22:15 Jasło-Dom Kultury
Przyjazd
30 czerwiec 2024
 • 23:00-24:00 Jasło-Krosno-Sanok

Trasa

  • Trasa: Sanok-Krosno-Barwinek-Słowacja-Węgry-Rumunia wg programu-Węgry-Słowacja-Krosno-Sanok.  
  • Osoby z Jasła będą dowożone do/z Krosna. 
  •  
 •  
Cena
995 zł+295€