Wszystkie wycieczki z miesiąca:
20242025 Marca 2025

GRUZJA z ARMENIĄ (2)

Nr oferty Ferias 22188
1750 zł+695$/osoba
05-13.10.2024
8 nocysamolot2 posiłki
Polecamy 2 w 1

Gruzja i Armenia to piękne kraje, pełne atrakcji dla turystów. Piękne krajobrazy, ciekawa historia i kultura, pyszna kuchnia i gościnność mieszkańców to tylko niektóre z powodów, dla których warto je odwiedzić. Dwa kraje – jedna wycieczka! 

Plan wycieczki

1 dzień

05 październik 2024

Wylot do Erywania samolotem PLL LOT (z Warszawy o godz. 22:50).

 

Uwaga: dla chętnych zorganizujemy dowóz na/z lotniska w Warszawie. Każdego klienta zapytamy, czy chciałby taki transport.

2 dzień

06 październik 2024

Ok. 04:00 Przylot do Erywania (czasu armeńskiego). Transfer do hotelu. Krótki odpoczynek i śniadanie. Zwiedzanie stolicy Armenii. W programie m.in. magiczne uliczki Erewania, Plac Republiki, Parlament, Pałac Prezydenta, Operę oraz Matenadaran – Muzeum starożytnych rękopisów. Przejazd do miasta Eczmiadzyn (UNESCO) zwanego Watykanem Ormian. Zwiedzanie Katedry z 303r. Powrót do Erewania. Kolacja w typowej, ormiańskiej restauracji z winem. Nocleg.

3 dzień

07 październik 2024

Śniadanie w hotelu. Wizyta w Centrum Sztuki im. Cafesjiana. Zbiór ponad 5000 dzieł zawiera między innymi jedną z najobszerniejszych kolekcji szkła na świecie. Przejazd do Garni, gdzie zobaczymy pogańską świątynię (Iw.), a następnie przejedziemy do częściowo wykutego w skale klasztoru Gegard (UNESCO), perły średniowiecznej architektury Ormian. Kolacja w jednym z domów w wiosce. Degustacja pysznych potraw domowej roboty – m. in. lawasz (pieczonego rytualnie tradycyjnego ormiańskiego chleba), lokalne owoce oraz miejscowa wódka. Powrót do Erewania. Nocleg.

4 dzień

08 październik 2024

Po śniadaniu przejazd do romantycznie położonego klasztoru Chor Virap skąd roztacza się widok na równinę araracką i bliźniacze szczyty gór Ararat. Przejazd do Norawank. Spektakularny XIII-wieczny monastyr, wybudowany na skale w wąwozie rzeki Arpa. Obiad w Areni z degustacją miejscowego wina. Powrót do Erewania. Nocleg.

5 dzień

09 październik 2024

Śniadanie. Przejazd nad największe jezioro w Armenii – Sewan. Położone jest na wysokości 1900 m n.p.m. – widoki i powietrze są tu wspaniałe! Zwiedzanie klasztoru Sewanawank położonego w otoczeniu górskich szczytów i odbijającego się w tafli jeziora Sewan. Podróż do regionu Lori i zwiedzanie wpisanych na listę UNESCO klasztorów Hagpat i Sanahin, który słynął w całym regionie ze szkoły dla rzemieślników i kaligrafów. Kolacja z winem. Nocleg w hotelu w Hagpat.

6 dzień

10 październik 2024

Po śniadaniu przejazd do granicy. Zmiana przewodnika, autobusu i kontynuowanie podróży do Tbilisi. Historię tego miasta najlepiej poznać poprzez jego architekturę – mieszankę różnych stylów odwiedzimy Stare Miasto i Abanotubani – starożytną dzielnicą Tbilisi, znaną z kąpieli siarkowych, Twierdzę Narikala (IV wiek); Ulicę Sharden, Katedrę Sioni (VII wiek). Przejazd do Mcchety (UNESCO) jednego z najstarszych miast Gruzji i starożytnej stolicy królestwa. Zobaczymy katedrę Sweti Cchoweli (XIw.) oraz znajdujący się na górze ponad miastem niewielki monastyr Dżwari. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji z winem. Nocleg.

7 dzień

11 październik 2024

Po śniadaniu przejazd wzdłuż historycznej Gruzińskiej Drogi Wojennej. Zwiedzanie Fortecy Anauri z XVII w. – położona malowniczo na wzgórzu, nad brzegiem rzeki Argavi. Przejazd przez Gudauri, ośrodek narciarski położony na wysokości 2000 metrów n.p.m oraz przez „Jvari Pass” (2379 m n.p.m.).Zwiedzanie pięknej okolicy położonej na wzgórzu. Z miejscowości Kazbegi przejazd do perły gruzińskiej architektury – Kościoła Świętej Trójcy w Gergeti, skąd przy dobrej pogodzie zobaczymy szczyt Kazbek (5047 m n. p. m.). Po powrocie do Tbilisi, udamy się na pożegnalną kolację z muzyką, tańcami i winem. Nocleg.

8 dzień

12 październik 2024

Śniadanie w hotelu. Przejazd do regionu Kakheti we wschodniej części Gruzji. To kolebka uprawy winorośli i produkcji wina. Zwiedzanie otoczonego murem Signagi – jednego z najpiękniejszych miast z regionu. Zwiedzanie klasztoru Bodbe (IX w.) gdzie św. Nino (Cappadocina) ogłosiła chrześcijaństwo w 337 roku. Przejazd na obiad w pobliskiej wiosce. Degustacja tradycyjnych domowych potraw, wina i czaczy (gruzińskiego odpowiednika włoskiej grappy). Powrót na nocleg do Tbilisi.

9 dzień

13 październik 2024

Wcześnie rano wymeldowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przylot do Warszawy o godz. 07:20.

Cena
1750 zł+695$

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Uwaga:

Wylot

05 październik 2024
WAW 21:50 EVN 03:20

Powrót

13 październik 2024
TBS 05:25 WAW 07:20

Lokalizacja

Cena
1750 zł+695$