Wszystkie wycieczki z miesiąca:
20242025 Kwietnia 2025 Maja 2025

PORTUGALIA z HISZPANIĄ

Nr oferty Ferias 24153
1650 zł+595€/osoba
05-12.10.2024
7 nocysamolot2 posiłki
Potwierdzona

Portugalia ma wiele urokliwych miast, które warto odwiedzić. Lizbona, stolica kraju, zachwyca swoimi wąskimi uliczkami, kolorowymi domkami i tarasami z widokiem na rzekę Tag. Porto słynie z wina porto i malowniczych nadbrzeżnych widoków. Coimbra jest znanym uniwersyteckim miastem o wyjątkowym charakterze. Portugalska kuchnia to prawdziwa uczta dla podniebienia. Można spróbować znakomitych owoców morza, tradycyjnych potraw, takich jak bacalhau (suszone dorsze), oraz słynnych pastei de nata (ciastek z kremem). Koniecznie należy także spróbować wina porto i portugalskiej kawy.

Plan wycieczki

1 dzień

05 październik 2024

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot o godz. 13:00. Bezpośredni przelot do Lizbony o 16:15. Obiadokolacja i nocleg.

Uwaga: dla chętnych zorganizujemy dowóz na/z lotniska w Warszawie. Każdego klienta zapytamy, czy chciałby taki transport. 

2 dzień

06 październik 2024

Śniadanie. Zwiedzanie Lizbony. Tego miasta właściwie się nie zwiedza. Po Lizbonie się chodzi, spaceruje, a przede wszystkim błądzi, gubi i znajduje, szuka swoich własnych miejsc. W programie spacer po centrum miasta (Plac Handlowy, główny deptak Lizbony – Rua Augusta, plac Rossio), Belem, gdzie żegnano Vasco da Gamę, kiedy wyruszał na podbój świata mórz. Zwiedzanie klasztoru Hieronimitów (wstęp) z zachwycającymi krużgankami, wpisany na listę UNESCO, będący arcydziełem sztuki menuelińskiej oraz przyległy kościół z grobowcem Vasco da Gamy. Obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych wieczór z muzyką fado połączony z kolacją (dodatkowy koszt 50€). Fado, czyli tradycyjna portugalska pieśń będąca ważnym elementem kulturowej tożsamości, została wpisana w 2011 r. na Listę Dziedzictwa Niematerialnego UNESCO. Nocleg.

3 dzień

07 październik 2024

Śniadanie. Przejazd na przylądek Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy. Wznosi się 144 m ponad poziom morza. Na miejscu wita nas także XIX-wieczna latarnia morska, wiatr i świadomość, że do Ameryki jest już tylko 5593 kilometry. Przejazd do Sintry, gdzie znajduje się letnia rezydencja portugalskich monarchów, położona wśród egzotycznych ogrodów i zalesionych wzgórz, wpisana na listę UNESCO (wstęp). Przejazd do średniowiecznego miasteczka Obidos. Spacer po starym i pięknym portugalskim mieście, otoczonym XIV-wiecznymi murami obronnymi. Podobno nazwa miasta pochodzi od turniejów rycerskich, które odbywają się tu aż do dziś – każdego lata. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

08 październik 2024

Śniadanie. Przejazd do Porto – czerwonego miasta nad złotą rzeką, miasta niezwykłego i pełnego kontrastów. Spacer zabytkowym mostem króla Ludwika I, z którego roztaczają się piękne widoki na miasto. Spacer: Plac Aliados, kościół Kleryków z barokową dzwonnicą będącą wizytówką miasta Porto, księgarnia Lello & Irmao, ozdobione ceramicznymi płytkami kościoły Karmelitów i Karmelitanek. Wizyta w piwnicach i degustacja słynnego porto, mocnego i aromatycznego trunku, z którego produkcji słynie miasto. Przejazd w okolice Bragi do najwspanialszego sanktuarium Portugalii – Bom Jesus do Monte. Zwiedzanie świątyni położonej na zboczu wzgórza, do której prowadzą wspaniałe barokowe schody. Święta. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

09 październik 2024

Śniadanie. Wyjazd na całodzienną wycieczkę do Santiago de Compostela w Hiszpanii – najważniejszego po Rzymie i Jerozolimie świętego miejsca dla chrześcijan. Średniowieczne centrum miasta zostało wpisane na listę UNESCO. Spacer po mieście: romańska katedra z grobem świętego Jakuba, Plac Złotników, plac Obradoiro, Hostal de los Reyes Catolicos z piękną fasadą w stylu plateresco. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień

10 październik 2024

Śniadanie. Wyjazd do Coimbry, pierwszej stolicy Portugalii. To miejsce narodzin państwowego sukcesu i sześciu portugalskich królów; ale nade wszystko; pierwszego portugalskiego uniwersytetu (wstęp). Przejazd do Tomar, miasta założonego w XII w. przez templariuszy. Zwiedzanie klasztoru Zakonu Chrystusa Pana, wpisanego na listę UNESCO (wstęp). Przyjazd do Fatimy, ośrodka kultu maryjnego, celu licznych pielgrzymek. Spacer po Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny: Plac Pielgrzyma, bazylika z grobowcami bł. Łucji, Hiacynty, Franciszka, Kaplica Objawień. Obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych możliwość uczestniczenia w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień

11 październik 2024

Śniadanie. Przejazd do Batalha, gdzie znajduje przepiękny klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej, który został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Zabytków UNESCO (wstęp). Kolejnym punktem będzie Alcobaca, gdzie jest jeden z najważniejszych zabytków Portugalii – klasztor i kościół Cystersów (UNESCO, wstęp). Znajdują się tu grobowce nieszczęśliwych kochanków: króla Piotra I i Ines de Castro. Kolejnym punktem będzie Nazare, najstarszy miejsce kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim. Zwiedzanie kościółka na klifie,
z którym wiąże się wiele legend. Odpoczynek nad oceanem. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień

12 październik 2024

Śniadanie w formie pakietu. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot z Lizbony 07:00. Przylot do Warszawy 12:00.

Cena
1650 zł+595€

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Uwaga:

Wylot

05 październik 2024
WAW 13:00 LIS 16:15 

Powrót

12 październik 2024
LIS 07:00 WAW 12:00  

Lokalizacja

Cena
1650 zł+595€