Wszystkie wycieczki z miesiąca:
20242025 Marca 2025

BYDGOSZCZ, TORUŃ i okolice

Nr oferty Ferias 24397
1185 zł/osoba
28-30.06.2024
2 noceautokar2 posiłki
Zwiedzamy Polskę

Bydgoszcz i Toruń są dwoma urokliwymi miastami w Polsce, pełnymi ciekawych zabytków o niezwykłej historii. W programie również inne ciekawe miejsca. Zapraszamy.

Plan wycieczki

1 dzień

28 czerwiec 2024

Wyjazd z Sanoka dnia 27.06.2024 o godz. 23:00, Krosna – 23:45, Jasła – 00:15. Pierwszym punktem naszej wycieczki będzie zamek Golub-Dobrzyń, który zafascynuje nas od pierwszego wejrzenia swoim pięknym wyglądem (wstęp). Ten słynny zamek krzyżaków pochodzi z przełomu XIII i XIV wieku. Pod zamkiem jest rzekomo zakopana duża ilość amunicji i prochu, ale ze względów bezpieczeństwa nikt nie chce ich wykopać. Przejazd do Grudziądza, miasta spichrzy i ułanów. Do dziś zachował się średniowieczny układ urbanistyczny z otaczającymi Stare Miasto murami miejskimi i prowadzącą do miasta Bramą Wodną. Największą atrakcją miasta są stare spichrze, których początki sięgają średniowiecza. Pierwsze budynki powstały jeszcze pod rządami krzyżackimi, ale najwięcej wybudowano ich po przyłączeniu miasta do Polski. Potężna ściana magazynów wybudowana na stromej wiślanej skarpie pełniła, poza składową, również funkcję obronną miasta od strony Wisły. To wszystko dzięki niezwykle grubym, szerokim na nawet 2 metry murom i niedużym okienkom. Spacer po starówce, podczas którego zobaczymy rynek z ładnymi, kolorowymi kamieniczkami, pomnik M. Kopernika, bazylikę pw. Św. Mikołaja oraz pomnik ułana z dziewczyną, na pamiątkę, że kiedyś stacjonował tutaj 18. Pułk Ułanów Pomorskich. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

29 czerwiec 2024

Śniadanie. Przejazd do Chełmna-miasta zakochanych. W mieście zachował się prawie cały obwód średniowiecznych murów miejskich z 17 basztami i gotycką bramą. Gotycki kościół farny zbudowany
z fundacji zakonu krzyżackiego stał się wzorcem dla innych kościołów budowanych przez zakon. Ozdobę rynku stanowi ratusz, który jest jednym z najpiękniejszych obiektów sztuki renesansowej w Polsce. Na zakończenie wizyta w Parku Miniatur Zamków Krzyżackich, jednym z ciekawych atrakcji turystycznych miasta (wstęp). W barokowym Pałacu Starym w Ostromecku (wstęp), zwanym również Pałacem Mostowskich od nazwiska jego właścicieli, zobaczymy jedną z ważniejszych w Polsce wystaw zabytkowych fortepianów z XIX i początku XX w. ze zbiorów Andrzeja Szwalbego. W obiekcie znajdują się także elementy oryginalnych sztukaterii, schody i wiele innych elementów dawnego wyposażenia pałacu. Kolejnym punktem będzie Bydgoszcz. Spacer po Starym Mieście. Serce miasta lokacyjnego stanowi Stary Rynek, przez środek którego przebiega 18 południk. Nieopodal rynku zobaczymy gotycką katedrę św. Mikołaja i Marcina. Z tarasów otaczających budynek opery „Opera Nova” rozpościera się piękny widok na katedrę, spichlerze, dawne młyny i Wyspę Młyńską. Na zakończenie wizyty w mieście rejs Bydgoskim Tramwajem Wodnym. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

30 czerwiec 2024

Śniadanie. Przyjazd do Torunia. Zwiedzanie Średniowiecznego Zespołu Miejskiego, wpisanego na Listę UNESCO. Spacerując nadwiślańskim Bulwarem Filadelfijskim zobaczymy ruiny zamku krzyżackiego, mury miejskie z bramami i krzywą wieżą. W gotyckiej katedrze św. Janów (wstęp) został ochrzczony Mikołaj Kopernik, który przyszedł na świat w kamienicy zwanej dziś domem Kopernika (wstęp). Pomnik wielkiego astronoma jest najczęściej fotografowanym obiektem miasta. Najważniejszym zabytkiem toruńskiej starówki jest ratusz, a obok niego Fontanna Flisaka symbolizująca związek Torunia z Wisłą. Zobaczymy również barokowy Dom pod Gwiazdą czy XIX-wieczny Dwór Artusa. Czas wolny. Około godz. 15:00 wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca zbiórki ok. 24:00-02:00.

Cena
1185 zł

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Uwaga:

Wyjazd
27 czerwiec 2024
  • 23:00 Sanok-Kaufland
  • 23:30 Rymanów-Rynek
  • 23:45 Krosno 
  • 00:15 Jasło-Dom Kultury
Przyjazd
30 czerwiec 2024
  • 23:00-24:00 Jasło-Krosno-Sanok

Lokalizacja

  • Trasa: Sanok-Krosno-Jasło-Tarnów-Kraków-Katowice-Łódź-Bydgoszcz-Toruń-Tarnów-Jasło-Krosno-Sanok.  
  •  
Cena
1185 zł