Wszystkie wycieczki z miesiąca:
20242025 Kwietnia 2025 Maja 2025 Czerwca 2025

JESIENNA CHORWACJA (trufle)

Nr oferty Ferias 20710
1050 zł+175€/osoba
15-19.10.2024
4 noceautokar2 posiłki
Polecamy

Proponujemy Państwu Chorwację w jesiennej odsłonie. To zupełnie inna, niestandardowa propozycja. W naszej ofercie zwiedzanie połączyliśmy z degustacją smakołyków. To nie tylko smakowita podróż kulinarna, ale także głębokie zanurzenie się w lokalnym dziedzictwie i tradycji. Oferta dla każdego smakosza.

Plan wycieczki

1 dzień

15 październik 2024

Wyjazd dnia 14.10.2024 w godzinach wieczornych z Sanoka (22:00), Krosna (22:45) i Jasła (22:15, dowóz do Krosna). Przejazd do stolicy Chorwacji – Zagrzebia. Zwiedzanie miasta. W programie m. in. spacer po Starówce: górne i dolne miasto, katedra św. Stefana, plac św. Marka oraz na centralny plac stolicy Chorwacji bana Josipa Jelačića. Przejazd do Rijeki. Zwiedzanie jednego z najpiękniej położonych miast w Chorwacji. W programie m.in. spacer reprezentacyjnym deptakiem Korzo, przy którym stoi wieża zegarowa, urokliwymi uliczkami gdzie będzie można zobaczyć najstarszy zabytek w mieście – łuk z czasów rzymskich oraz forum romanum. Przejazd do hotelu, drink powitalny, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

16 październik 2024

Śniadanie. Wyjazd na wycieczkęPolowanie na trufle”. Przyjazd do Motovunu, urokliwego miasteczka położonego na wzgórzu o wysokości 277 m, do którego prowadzą schody o 1052 stopniach. Dzięki malowniczej lokalizacji i średniowiecznemu wyglądowi miasto zaliczane jest do jednych z najpiękniejszych starych miast w basenie Morza Śródziemnego (spacer po mieście). Wizyta w gospodarstwie, gdzie z pokolenia na pokolenie pielęgnowana jest tradycja zbierania trufli. Członkowie rodziny opowiedzą nam, jak rozpoczęła się ich przygoda z tymi grzybami, o sposobie szukania oraz o psach, które odgrywają w tym procesie główną rolę. Po prezentacji będziemy mieli okazję sami wziąć udział w grzybobraniu. Następnie udamy się na degustację różnych specjałów, z truflami w roli głównej (przystawka, danie główne i deser). Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

17 październik 2024

Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę „Istriański Boškarin”. Przyjazd do Poreča, urokliwego miasteczka ulokowanym w sercu zachodniego wybrzeża półwyspu. Poreč możemy bez wątpienia nazwać perłą północnego Adriatyku. Największą atrakcją miasta jest Bazylika Eufrazjusza z zachowanymi wczesnochrześcijańskimi mozaikami. Dzięki nim świątynia znalazła się na liście UNESCO. Kolejnym punktem jest wizyta w prywatnym gospodarstwie, gdzie hodowana jest miejscowa rasa wołu zwanego Boškarin – symbolu regionu. Są to biało-siwe woły z długimi rogami. Degustacja specjałów miejscowej kuchni: aperitiv, mieszany ser, prosciutto, boczek, domowy chleb, miejscowego wina, fritule (małe pączki). Kolejnym punktem będzie „Wizyta w tradycyjnym gospodarstwie” gdzie będziemy mieli degustację tutejszych ekologicznych smakołyków: drink powitalny na bazie miodowego pyłku i propolisu, degustacja miodu ze szczegółowym objaśnieniem procesu jego produkcji, ciasteczka miodowe, kozi ser, marynowane serdelki. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

18 listopad 2024

Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę „Z wizytą u producenta oliwy”. Degustację oliwy połączymy ze zwiedzaniem miasta Rovinj, jednego z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miast zachodniego wybrzeża Istrii. Jest ono bardzo malowniczo położone i urokliwe o każdej porze roku. Rovinj przez ponad pół tysiąclecia znajdował się pod panowaniem Republiki Weneckiej. Dlatego można tu poczuć również włoski klimat. Następnie udamy się do jednego z najbardziej znanych producentów oliwy na półwyspie i zapoznamy się z procesem obróbki oliwek, począwszy od zbiorów, skończywszy na butelkowaniu oliwy. Degustacja: oliwa, bruskietki z lokalnymi wędlinami, wino. W drodze do hotelu spacer po Puli, gdzie znajduje się świetnie zachowany rzymski amfiteatr oraz inne budowle z czasów Cesarstwa Rzymskiego. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

19 październik 2024

Śniadanie. Przyjazd do m. Opatija – zwiedzanie miasta. W programie m.in. Park Angiolina, z willą Angiolina (najstarsza willa w Chorwacji) oraz kościół św. Jakuba z XV wieku ze słynną figurą Madonny del Mare. Spacer nadmorską promenadą, przy której znajduje się symbol miasta – pomnik Dziewczyny z Mewą. Wjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsc zbiórki w godzinach nocnych.

Cena
1050 zł+195€

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Uwaga:

Wyjazd
14 październik 2024
  • 22:00 Sanok-Kaufland
  • 22:30 Rymanów-Rynek
  • 22:45 Krosno 
  • 22:15 Jasło-Dom Kultury (dowóz do Krosna)
Przyjazd
19 październik 2024
  • 24:00-01:00 Jasło-Krosno-Sanok

Lokalizacja

  • Trasa: Sanok-Krosno-Barwinek-Słowacja-Węgry-Chorwacja (wg programu)-Węgry-Słowacja-Krosno-Sanok.  
  • Osoby z Jasła będą dowożone do/z Krosna. 
  • Zakwaterowanie:  4 noclegi w hotelu Pineta 3*, Vrsar
Cena
1050 zł+195€