Wszystkie wycieczki z miesiąca:
20242025 Kwietnia 2025 Maja 2025 Czerwca 2025

ZIEMIA KŁODZKA

Nr oferty Ferias 24525
1145 zł/osoba
02-04.08.2024
2 noceautokar2 posiłki
Zwiedzamy Polskę

Ziemia Kłodzka to miejsce, gdzie historia spotyka się z pięknem przyrody, a tradycja splata się z nowoczesnością. Przygotowaliśmy bogaty program.

Plan wycieczki

1 dzień

02 sierpień 2024

Wyjazd z Sanoka o godz. 03:00, Krosna – 03:45, Jasła – 04:15. Przyjazd do Paczkowa, który nazywany jest polskim Carcassonne. Obok Szydłowa oraz Byczyny jest miastem, wokół którego w pełni zostały zachowane średniowieczne mury obronne. Jest to jedno z najstarszych miast w Polsce – biskup wrocławski Tomasz I wydał zgodę na lokowanie miasta w połowie XIII wieku. Zostało założone jako miasto obronne, które chroniło granicy państwa biskupiego. Spacer po mieście. Kolejnym punktem wycieczki będzie Kopalnia Złota w Złotym Stoku (wstęp). Zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej w Złotym Stoku w skład, której wchodzi zwiedzanie „Sztolni Gertruda” (część muzealna), „Chodnik Śmierci” oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Na zakończenie wyjazd na powierzchnię Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem. Przejazd do Kłodzka. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Dolnego Śląska
z charakterystycznym kamiennym mostem, rynkiem z ratuszem i kolumną wotywną oraz wspaniałą twierdzą (wstęp), która należy do najcenniejszych dzieł nowożytnej architektury obronnej w Polsce i Europie. Niezapomnianych wrażeń dostarcza wędrówka podziemnym labiryntem korytarzy minerskich, a widok z bastionu widokowego na miasto i okolice zachwyci każdego. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

03 sierpień 2024

Po śniadaniu udamy się Parku Narodowego Gór Stołowych, które są głównych atrakcji turystycznych. My też proponujemy spacer pośród niesamowitych form skalnych w Błędnych Skałach (wstęp). Takiego poplątania ciasnych korytarzy, przejść, zaułków nie spotkacie w Polsce nigdzie więcej. Bywa ciasno, wąsko. Unikatowym dziełem kultury religijnej jest kaplica czaszek w Czermnej (wstęp), której wnętrze pokrywa ok. 3 tysięcy ciasno ułożonych czaszek i kości ludzkich. Kudowa Zdrój to zabytkowe uzdrowisko funkcjonujące od XVII wieku. Tak jak przed laty miejscem spotkań przebywających tu kuracjuszy jest XIX wieczny park zdrojowy z pijalnią wód mineralnych, ogrodem muzycznym. Swoją urodą zachwycają zabytkowe budynki sanatoryjne takie jak Zameczek czy Polonia. Ostatnim punktem programu będą Wambierzyce, nad którymi góruje barokowa bazylika Nawiedzenia NMP. Szczególny klimat temu miastu, jako ośrodkowi kultu religijnego, nadaje rozległa kalwaria z licznymi kaplicami i 14 bramami mającymi nasuwać skojarzenia z Jerozolimą. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

04 sierpień 2024

Po śniadaniu w Dusznikach Zdroju zwiedzimy Muzeum Papiernictwa (wstęp) mieszczące się w jedynym zachowanym w Polsce młynie papierniczym z 1605 roku. Jest to największa atrakcja historyczno-techniczna na Ziemi Kłodzkiej. W XVII stuleciu dusznicka papiernia była wysoko ceniona na całym Śląsku – dostarczała papier do wrocławskich urzędów. Kolejnym punktem programu będzie wizyta Minieurolandzie k. Kłodzka (wstęp). Jest to kraina wspaniałych miniatur oraz królestwo baśniowych roślin. Każdy kto odwiedzi to magiczne miejsce zobaczy najciekawsze zabytki Europy i świata oraz te z których słynie Ziemia Kłodzka i stolica Dolnego Śląska. Początkiem czerwca Minieuroland zmienia się w kwiatowy ogród. Do późnej jesieni odbywa się tu Festiwal Kwiatów, a goście mogą podziwiać blisko 100 000 najpiękniejszych kwiatów. Przejazd do Kamieńca Ząbkowickiego. W połowie XIII wieku właścicielami klasztoru augustianów w Kamieńcu zostali cystersi, którzy zaczęli wznosić tu według własnych reguł kościół oraz obiekty klasztorne. Sto lat później klasztor kamieniecki był liczącą się siłą gospodarczą, kulturalną i polityczną. Po sekularyzacji zakonu w XIXw. duża część majątku klasztornego trafiła w ręce Marianny Orańskiej. Z jej inicjatywy powstało przyciągające uwagę okazałą formą, wielkością oraz bogactwem rozwiązanie architektoniczne, czyli romantyczne założenie pałacowo-ogrodowe (wstęp). W momencie, w którym powstał był największym pałacem w tym stylu w Europie. Wyjazd w drogę powrotną ok. godz. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nocnych (ok. 24:00 – 02:00).

Cena
1145 zł

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Uwaga:

Wyjazd
02 sierpień 2024
  • 03:00 Sanok-Kaufland
  • 03:30 Rymanów-Rynek
  • 03:45 Krosno 
  • 04:15 Jasło-Dom Kultury
Przyjazd
04 sierpień 2024
  • 24:00-02:00 Jasło-Krosno-Sanok

Lokalizacja

  • Trasa: Sanok-Krosno-Jasło-Tarnów-Kraków-Katowice-Ziemia Kłodzka wg programu-Katowice-Kraków-Tarnów-Jasło-Krosno-Sanok
Cena
1145 zł