Wszystkie wycieczki z miesiąca:
2024 Grudzień 2024 2025 Styczeń 2025 Luty 2025

PÓŁNOCNE WŁOCHY

Nr oferty Ferias 24953
1265 zł+350€/osoba
03-08.09.2024
5 nocyautokar2 posiłki
Polecamy

Północne Włochy są pełne pełnych zabytków i pięknych krajobrazów. Przygotowaliśmy bardzo bogaty program. Pokażemy najpiękniejsze miejsca. Szczerze polecamy!

Plan wycieczki

1 dzień

03 wrzesień 2024

Wyjazd dnia 02.09.2024 z Sanoka o godz. 22:00, Krosna o 22:45, Jasła o 22:15. Przyjazd do Słowenii. Zwiedzanie Jaskini Postojnej jednej z największych jaskiń Europy, ponad 2,5-godzinne zwiedzanie (pieszo i kolejką) kompleksu jaskiniowego z niezwykle piękną szatą naciekową. Następnie kontynuacja podróży do Włoch. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

04 wrzesień 2024

Po śniadaniu przejazd do Sirmione – jednego z najciekawszych miejsc nad Jeziorem Garda. Jej najbardziej charakterystycznym punktem jest XIII wieczny zamek. Rejs statkiem po Jeziorze Garda. Przejazd do Mediolanu. Zwiedzanie rozpoczniemy od późnogotyckiej Katedry Narodzin św. Marii ufundowanej przez ród Viscontich, pod którego władzą znajdowało się miasto. W trakcie pobytu w Mediolanie zobaczymy również Piazza della Scala z pomnikiem Leonarda da Vinci i stojący przy niej gmach najsłynniejszej sceny operowej – Teatro Alla Scala oraz elegancki pasaż handlowy zwany Galerią Wiktora Emanuela II. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

05 wrzesień 2024

Po śniadaniu przejazd do położonego na cyplu wysuniętym w głąb i nazywanego perłą Jeziora Como miasteczka Bellagio, najpiękniejszego kurortu nad Jeziorem Como, słynącego ze wspaniałych rezydencji. Ze względu na swoje niezwykłe położenie, zwane jest perłą Jeziora Como. Bellagio znajduje się w miejscu, gdzie dwie charakterystyczne odnogi jeziora łączą się, co sprawia, że miasteczko z trzech stron otoczone jest wodami Jeziora Como. Zwiedzanie ogrodów Villa Melzi. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

06 wrzesień 2024

Śniadanie. Przejazd do Bergamo. Jest to klimatyczne miasteczko położone na wzgórzu u podnóża Alp. To prawdziwa perełka Lombardi pełna zabytków, starych wąskich uliczek. Katedra. Przyjazd do Werony. Zwiedzanie miasta: główny plac miasta Piazza Bra ze słynnym rzymskim amfiteatrem, XIV-wieczny zamek Castelvechio, Arco dei Gavi – rzymski łuk triumfalny, Brama Borsarich, Piazza dei Signori z pomnikiem Dantego, najwyższa w Weronie wieża Torre dei Lamberti, Piazza delle Ebre, bazylika św. Anastazji. Na zakończenie zwiedzania zobaczymy dziedziniec Domu Julii z najsłynniejszym balkonem świata. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

07 wrzesień 2024

Śniadanie. Przejazd do Vicenzy – włoskiej perełki architektury późnego renesansu, zwanej „miastem Palladia”. Nie bez powodu – ten XVI-wieczny architekt odcisnął ogromne piętno na mieście swoimi projektami. Na tyle duże, że jego prace w mieście i okolicach zostały wpisane na listę UNESCO. Przejazd do Padwy. Zwiedzanie: Bazylika św. Antoniego – nawiedzenie grobu świętego oraz kaplicy relikwii, w której przechowywane są m.in. język, podbródek oraz struny głosowe św. Antoniego. Zobaczymy również Palazzo del Bo – historyczna siedziba Uniwersytetu Padewskiego założonego w 1222 oraz Prato della Vale, Palazzo della Ragione oraz Bazylikę św. Justyny. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień

08 wrzesień 2024

Śniadanie. Przejazd do Lublany, stolicy Słowenii. Spacer po historycznym centrum: plac Prešerena – główne miejsce spotkań mieszkańców stolicy; kościół Zwiastowania – jeden z symboli miasta; Potrójny Most – jedno z najsłynniejszych dzieł Plečnika, największego architekta Lublany; Kolumnada Plečnika; katedra św. Mikołaja; Pałac Biskupi; ratusz; Most Szewców, Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsca zbiórki w godzinach nocnych.

Cena
1265 zł+350€

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Uwaga:

Wyjazd
02 wrzesień 2024
  • 22:00 Sanok-Kaufland
  • 22:30 Rymanów-Rynek
  • 22:45 Krosno 
  • 22:15 Jasło-Dom Kultury (dowóz do Krosna)
Przyjazd
08 wrzesień 2024
  • 24:00-01:00 Jasło-Krosno-Sanok

Trasa

    • Trasa: Sanok-Krosno-Barwinek-Słowacja-Węgry-Słowenia-Włochy wg programu-Słowenia-Węgry-Słowacja-Barwinek-Krosno-Sanok.  
    • Osoby z Jasła będą dowożone do/z Krosna. 
  •  
Cena
1265 zł+350€