Wszystkie wycieczki z miesiąca:
20242025 Kwietnia 2025 Maja 2025 Czerwca 2025

CZESKIE MORAWY

Nr oferty Ferias 25242
695 zł+125€/osoba
02-04.08.2024
2 noceautokar2 posiłki
Nowość

Czeskie Morawy to podróż przez zabytki, wina i malownicze krajobrazy. To podróż w głąb urokliwego regionu, gdzie każdy krok przynosi nowe odkrycia i niezapomniane wrażenia.

Plan wycieczki

1 dzień

02 sierpień 2024

Wyjazd z Sanoka o godz. 03:00, Krosna o 03:45, Jasła o 04:15. Przejazd do m. Bouzov, gdzie zobaczymy zamek (wstęp) założony na początku XIII w. Od połowy XVII w. aż do początku II wojny światowej Bouzov był własnością zakonu krzyżackiego. Obecny wygląd jest rezultatem przebudowy dokonanej na przełomie XIX i XX w., której celem było nadanie obiektowi charakteru letniej rezydencji szlacheckiej. Przejazd na wzgórze zwane Svatý Kopeček, gdzie znajduje się barokowa Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. Sanktuarium to ma wieloletnią tradycję pielgrzymkową, która sięga do 1. poł. XVII wieku. W 1995 r. papież Jan Paweł II podniósł kościół do rangi Bazyliki Mniejszej. Przyjazd do centrum Ołomuńca. Spacer przez Dolny i Górny Rynek (zespół ratuszowy, fontanny), kościół św. Michała, kapliczka św. Jana Sarkandra, pałac Arcybiskupi, katedra św. Wacława. Kolumna św. Trójcy licząca 35 metrów wysokości. Kolumna Największej Trójcy została wpisana na listę UNESCO. Obiadokolacja w restauracji. Ostatnim punktem będzie zwiedzanie Browaru Tvarg, gdzie poznamy historię tego miejsca, sposób produkcji piwa…. a także tajniki prawidłowego nalewania (cepovania) piwa! Degustacja piwa. Nocleg do hotelu w Brnie.

2 dzień

03 sierpień 2024

Śniadanie. Zwiedzanie Brna, które jest drugim co do wielkości miastem Republiki Czeskiej i posiada bardzo znaną miejską strefę zabytków. Od końca XIII wieku nad Brnem góruje zamek Špilberk (wstęp). Znane w całej Europie, osnute wieloma mrożącymi krew w żyłach legendami straszliwe więzienie, cenne zbiory historyczne, piękny widok na miasto i obfitość imprez kulturalnych odbywających się przez cały rok – to właśnie zamek Špilberk. Budowla ta jest znakiem rozpoznawczym Brna, a zarazem jednym z najcenniejszych zabytków w morawskiej metropolii. Przejazd do Lednic gdzie znajduje się neogotycki pałac (wstęp) zaprojektowany w stylu gotyku Tudorów, arcydzieło architektury romantycznej, jeden z najczęściej odwiedzanych zabytków w Republice Czeskiej. Dawna letnia rezydencja Lichtensteinów, gdzie można zobaczyć romantyczne historyczne wnętrza. Przejazd do Winnicy Valtice. Zwiedzanie wyjątkowej piwnicy zamkowej, która ma swoje korzenie w XII wieku, połączone z degustacją wina. Obiadokolacja i nocleg w Brnie.

3 dzień

04 sierpień 2024

Śniadanie. Przejazd do Morawskiego Krasu. Na obszarze 94 km², na którym w 1956 roku utworzono obszar chronionego krajobrazu, znajduje się ponad 1600 jaskiń, z czego cztery dostępne są dla zwiedzających. Najpopularniejszą jest Jaskinia rzeki Punkvy (wstęp) ze słynną przepaścią Macocha (138,7 metrów głębokości), która należy do najbardziej typowych, znanych i najładniejszych formacji krasowych północnej części Morawskiego Krasu. W dalszej kolejności zwiedzanie Kroměřiž. Zamek Arcybiskupi (wstęp) w Kroměřížu należy do najważniejszych zabytków na Morawach. Należał do majątku biskupów i arcybiskupów ołomunieckich. Pełnił funkcję siedziby reprezentacyjnej. Znajdziemy tu liczne, bogato zdobione sale i saloniki, z oryginalnym wyposażeniem. W galerii obrazów prezentowane są dzieła czołowych malarzy europejskich XV – XVIII wieku. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach wieczornych.

Cena
695 zł+125€

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Uwaga:

Wyjazd
02 sierpień 2024
  • 03:00 Sanok-Kaufland
  • 03:30 Rymanów-Rynek
  • 03:45 Krosno 
  • 04:15 Jasło-Dom Kultury
Przyjazd
04 sierpień 2024
  • 23:00-24:00 Jasło-Krosno-Sanok

Lokalizacja

  • Trasa: Sanok-Krosno-Jasło-Tarnów-Autostrada A4-Ołomuniec-Brno i Morawy wg programu-Katowice-Autostrada A4-Tarnów-Jasło-Krosno-Sanok. 
  • Zakwaterowanie:  2 noclegi w hotelu w Brnie. 
Cena
695 zł+125€