Wszystkie wycieczki z miesiąca:
20242025 Kwietnia 2025 Maja 2025 Czerwca 2025

KASZUBY i ŻUŁAWY

Nr oferty Ferias 25290
1550 zł/osoba
05-08.09.2024
3 noceautokar2 posiłki
Nowość

Absolutna nowość! Odkryj z nami Kaszuby i Żuławy. Kaszuby są znane z unikalnej architektury drewnianej. Charakterystyczne kaszubskie chaty, zwane „chłopskimi dworami,” to prawdziwe dzieła sztuki i stanowią ważny element dziedzictwa kulturowego regionu. Żuławy to obszar uformowany przez wiślane rozlewiska. Wiatraki to ikony krajobrazu Żuław. Szczerze polecamy!

Plan wycieczki

1 dzień

05 wrzesień 2024

Wyjazd w nocy 04.09.2023 z Sanoka o godz. 22:00, Krosna – 22:45, Jasła – 23:15. Przejazd do m. Wdzydze Kiszewskie, gdzie zobaczymy Muzeum Etnograficzne (wstęp), którego historia zaczęła się w 1898 r. Znajduje się tam ponad 50 obiektów z Kaszub i Kociewia z okresu od XVII do XX wieku. Wejście na wieżę widokową, z której możesz zobaczyć rozległy teren Krzyża Jezior Wdzydzkich Godzinny rejs statkiem po Jeziorach Wdzydzkich. Przejazd do Kościerzyny – serca Kaszub. Spacer po mieście z zabytkowym rynkiem i Kościołem farnym pod wezwaniem świętej Trójcy. Kościerzyna to jedno z nielicznych w Europie miast, które posiada aż dwa sanktuaria. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

06 wrzesień 2024

Śniadanie. Przejazd do Będomina. W szlacheckim dworku, w którym urodził się Józef Wybicki mieści się Muzeum Hymnu Narodowego. Kolejnym punktem wycieczki będzie Szymbark. W Centrum Edukacji i Promocji Regionu obok najdłuższej deski czy największego fortepianu na świecie oraz stołu noblisty zobaczymy również dom Sybiraka z łagrem, pociąg Donikąd, dom powstańca polskiego z Adampola, bunkier Gryfa Pomorskiego oraz dom do góry nogami. Przejazd do Kartuz, miasta położonego jest wśród jezior: Karczemnego, Klasztornego Dużego, Klasztornego Małego i Mielonka. Pretenduje do miana Stolicy Kaszub. W 1381 r. na te ziemie sprowadzano zakon Kartuzów, którzy pod okiem pierwszego przeora rozpoczęli budowę klasztoru. Do dziś zachwyca swoim pięknem dawny kościół klasztorny, kolegiata Wniebowzięcia NMP z oryginalnym dachem w kształcie trumny. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

07 wrzesień 2024

Śniadanie. Pożegnanie z Kaszubami i przejazd na Żuławy, które w XVI wieku stały się swoistą „ojczyzną” dla protestanckich osadników holenderskich tzw. Mennonitów. Na naszej trasie dowiemy się o ich historii i kulturze. Postój w miejscowości Kiezmark gdzie znajduje się piękny kościół ryglowy z XVIII w., w którego wnętrzu warto zwrócić uwagę na kamienne herby Gdańska z XVI w. Przejazd do Nowego Dworu Gdańskiego – stolicy i serca Żuław. Żuławski Park Historyczny – pokazuje tygiel kulturowy, wielu narodów: Polaków, Niemców, Holendrów (Mennonitów), Fryzyjczyków, Ukraińców, Szwajcarów… Przejazd do wsi Marynowy gdzie zobaczymy dom podcieniowego Johana Jacoba Ziemera z 1803 roku. Wizyta w m. Nowy Staw. Spacer po rynku: dawny kościół ewangelicki, z dominującą wysoką wieżą zwaną „ołówkiem”, żuławska kolegiata, domy secesyjne i podcieniowe. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

08 wrzesień 2024

Śniadanie. Tczew – spacer po mieście: fragmenty murów obronnych, rynek i ratusz miejski, Starówka, zachowana z czasów średniowiecza z charakterystycznymi nazwami ulic, jak Podmurna, Garncarska, Zamkowa, Kościelna, Rybacka, drewniany wiatrak typu holenderskiego. Ostatni punkt to Pelplin, czyli duchowa stolica regionu. Miasto to w XIII wieku założyli cystersi i to właśnie im Pelplin zawdzięcza swoją największą atrakcję – gotycką Bazylikę Katedralną pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jedna z największych świątyń gotyku ceglanego w Polsce, a z przylegającymi do niej zabudowaniami klasztornymi tworzy dość spory kompleks. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nocnych.

Cena
1550 zł

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Uwaga:

Wyjazd
04 wrzesień 2024
  • 22:00 Sanok-Kaufland
  • 22:30 Rymanów-Rynek
  • 22:45 Krosno 
  • 23:15 Jasło-Dom Kultury
Przyjazd
08 wrzesień 2024
  • 23:00-01:00 Jasło-Krosno-Sanok

Trasa

    • Trasa: Sanok-Krosno-Jasło-Tarnów-Autostrada A4-Łódź-Autostrada A1-Kaszuby i Żuławy wg programu-Autostrada A1-Katowice-Autostrada A4-Tarnów-Jasł0-Krosno-Sanok. 
Cena
1550 zł