Wszystkie wycieczki z miesiąca:
20242025 Kwietnia 2025 Maja 2025

COSTA BLANCA - Białe Wybrzeże

Nr oferty Ferias 25553
1565 zł+545€/osoba
10-16.11.2024
6 nocysamolot2 posiłki
Nowość

Costa Blanca, co dosłownie oznacza „Biały Wybrzeże”, to jedno z najpiękniejszych i najbardziej popularnych miejsc w Hiszpanii. Słynie z szerokich, piaszczystych plaż o białym piasku i krystalicznie czystej wodzie. Również miasta na Costa Blanca mają swój unikalny urok. Chociażby Alicante z zamkiem Santa Barbara na wzgórzu i urokliwą starówką oraz Benidorm z nowoczesnymi budynkami i rozrywkowym życiem nocnym.

Plan wycieczki

1 dzień

10 listopad 2024

Transfer z Sanoka, Krosna i Jasła na lotnisko do Krakowa. Wylot z Krakowa 06:00. Przylot do Walencji godz. 11:25. Walencja to niezwykłe miejsce, w którym idealnie uzupełniają się nowoczesność i tradycja. Zwiedzanie nowoczesnego Miasteczka Nauki i Sztuki (Ciudad de las Artes y las Ciencias) projektu Santiago Calatravy. Znajdziemy w nim futurystyczne projekty, dzięki którym dzielnica ta nazywana jest Miastem Przyszłości. Transfer do hotelu w Benidorm. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

11 listopad 2024

Śniadanie. Przejazd do Guadales, maleńkiej, ale bardzo atrakcyjnej pod względem turystycznym miejscowości. Zwiedzamy zamek San José (wstęp) podziwiając jednocześnie niesamowite widoki z wieży zamkowej. Spacer po starówce z XI wieku gdzie zobaczymy kościół Matki Boskiej Asunción, pozostałości po średniowiecznych murach obronnych miasta. Przejazd do miejscowości Callosa- spacer po terenie wodospadów rzeki Algar (Fuentes de Algar, wstęp). To miejsce o szczególnych walorach przyrodniczych. Na długości około 1,5 km będziemy mogli podziwiać piękne krajobrazy rozciągające się wzdłuż koryta rzeki Algar. Na zakończenie zwiedzanie niewielkiego białego miasteczka Altea, które potrafi zauroczyć świetnym klimatem i malowniczymi widokami. Miasteczko ma dwa centra. Pierwsze położone jest bezpośrednio nad morzem i obejmuje starą część Altei. Drugim centrum Altei jest znajdująca się w głębi lądu nowsza część miasta – Altea la Vieja. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

12 listopad 2024

Po śniadaniu przejazd do Alicante – stolicy wybrzeża Costa Blanca. Wjazd windą do zamku Św. Barbary (Castillo de Santa Barbara), najbardziej znanego miejsce w Alicante. Zamek wznosi się na skalistym wzgórzu Benacantil, którego wysokość wynosi 166 m n.p.m. Mieszkańcy określają często to miejsce jako La Cara de Moro (głowa Maura). Zwiedzamy również starówkę miasta, gdzie przeważa styl barokowy, Palac Salvetti, Katedrę Św. Mikołaja wybudowany na dawnym meczecie, bramę Ferrisa, Bazylikę Św. Marii. Spacer po Alei Palmowej w pobliżu Portu. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

13 listopad 2024

Śniadanie. Odpoczynek nad morzem. Po południu przejazd do winnicy Enrique Mendoza założonej w 1989r. Zwiedzając dowiemy się wszystkiego o jej szczepach, produkcji itp. a na koniec będziemy degustować wina. Dla chętnych wieczorem wyjście na spektakl w Pałacu Benidorm (koszt 40€). Żadna wizyta na Costa Blanca nie jest kompletna bez spędzenia wieczoru w słynnym na całym świecie Pałacu Benidorm. Benidorm Palace to znane na całym świecie miejsce rozrywki w stylu Las Vegas. Jest to wysokiej jakości rozrywka pełna komedii, magii, popisów rodem z West Endu i Broadwayu. Uwaga: mężczyźni nie mogą mieć krótkich spodenek. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

14 listopad 2024

Śniadanie. Wyjazd do Elche – miasta palmowych gajów. Pamięta ono czasy Iberów, Fenicjan, Rzymów i Maurów. Znajduje się tutaj największy w Europie gaj palmowy (UNESCO, wstęp do Jardin del Cura). Niektóre z drzew, które można tutaj zobaczyć, mają ponad 300 lat. Najciekawsze zabytki miasta to Pałac Altamira, który od XV do XIX w. był rezydencją hiszpańskich władców oraz Bazylika NMP, wzniesiona na pozostałościach meczetu. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień

15 listopad 2024

Śniadanie. Odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień

16 listopad 2024

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Walencji. Spacer po starym mieście, gdzie zobaczymy m.in. reprezentacyjny Plaza del Ayuntamiento z Ratuszem i budynkiem Poczty Głównej, bogato zdobioną fasadę Muzeum Ceramiki oraz pełen artystów Plaza de la Virgen. Tuż nieopodal znajduje się Kościół św. Mikołaja z pięknymi freskami, które dały mu miano „Hiszpańskiej Kaplicy Sykstyńskiej”. Zobaczymy również katedrę w Walencji, w której przechowywany jest Święty Graal (wstęp do katedry+ dawnej giełdy jedwabiu). Transfer na lotnisko. Wylot z Walencji o godz. 17:45 (przesiadka w Monachium). Przylot do Krakowa o godz. 23:35. Przejazd autokarem do jasła, Krosna i Sanoka. 

Cena
1565 zł + 545€

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Uwaga:

Wylot

10 listopad 2024
KRK 06:00 VLC 11:25

Powrót

16 listopad2024
VLC 17:45 KRK 23:35

Lokalizacja

Cena
1565 zł + 545€