Wszystkie wycieczki z miesiąca:
20242025 Kwietnia 2025 Maja 2025

SYCYLIA - Śródziemnomorska Perła

Nr oferty Ferias 25942
1790 zł+555€/osoba
17-24.11.2024
7 nocysamolot2 posiłki
PotwierdzonaNowość

Odkryj z nami największą wyspę na Morzu Śródziemnomorskim. Sycylia to fascynujące połączenie przeszłości, kultury, przyrody i kulinariów. Szczerze polecamy!

Plan wycieczki

1 dzień

17 listopad 2024

Transfer na lotnisko do Krakowa. Wylot z Krakowa o 06:20. Przesiadka we Frankfurcie. Przylot do Katanii. Zwiedzanie miasta m.in. Katedra św. Agaty, Fontanna Słonia, Palazzo degli Elefanti, targ rybny Pescheria, Plac Uniwersytecki i Via Etnea. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

18 listopad 2024

Po śniadaniu przejazd do Syrakuz. Spacer po najważniejszej części miasta, czyli po Wyspie Ortigia z Katedrą i Źródłem Aretuzy. Następnie zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Przejazd do małej rybackiej wioski Marzamemi, spacer po miasteczku kolorowych krzeseł. Kolejnym punktem będzie przylądek Capo Passero, najdalej na południe wysunięty punkt Sycylii, gdzie Morze Jońskie spotyka się z Morzem Śródziemnym. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg

3 dzień

19 listopad 2024

Po śniadaniu wyjazd do Forza d’Agrò, gdzie chodził filmowy ojciec chrzestny. Już sama droga zapiera dech w piersi. Startując z poziomu morza wspinamy się na szczyt pokaźnej góry, na której ulokowało się miasteczko. Następnie przejazd do Savoca. Miejscowość jest jednym z najpiękniejszych miasteczek we Włoszech. Co ciekawe, nazwa Savoca wzięła się od bzu czarnego – savucu w dialekcie sycylijskim, drzewa o białych i pachnących kwiatach, który dziko rośnie pomiędzy domami. Obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych fakultatywny wieczorek sycylijski z muzyką na żywo – dodatkowy koszt 40€ (osoby chętne nie mają tego dnia obiadokolacji w hotelu). Minimalna gr. 25 os.

 

Wieczór sycylijski:
• muzyka na żywo (piosenki sycylijskie i włoskie)
• startery: sycylijska caponata, ser pecorino, salami Sant’Angelo, pikantne cannoli z ricottą (bialy ser), arancinetto oraz dodatkowo na środku stołu talerz z oliwkami i suszonymi pomidorami
• 2 pierwsze dania (1/2 busiate z pesto bazyliowym, pomidorkami koktailowymi i prażonymi migdałami + 1/2 risotto z kwiatami cukinii lub cukinią, boczkiem i wędzoną scamorzą)
• 1 drugie danie (klopsik + stek capocollo + zawijas)
• 2 przystawki warzywne
• typowe sycylijskie ciastka z likierem Zibibbo
• wino: 0,75 l/os oraz napoje bezalkoholowe dla nieletnich (coca cola, pepsi, fanta itp.)
• chleb i woda.

 

4 dzień

20 listopad 2024

Śniadanie. Przejazd do Taorminy – najsłynniejszego kurortu Sycylii. Spacer po miasteczku z przecudnymi widokami na okolicę, zwiedzanie Teatru Antycznego, czas wolny. Następnie przejazd na Etnę – wyjazd autokarem na wysokość ok. 2000 m n.p.m., gdzie można spacerować po wygasłych kraterach lub dla chętnych wyprawa kolejką i busami terenowymi na wysokość około 3000 m n.p.m. (dodatkowo płatne około 85€). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień

21 listopad 2024

Śniadanie. Zwiedzanie Kanionu rzeki Alcantara i Zafferana Etnea słynącej z wyśmienitych miodów na bazie lokalnych roślin porastających zbocza Etny. Następnie zwiedzanie winnicy i olejarni połączone z degustacją (8 rodzajów wina, 4 rodzaje oleju, degustacja oliwek, suszonych pomidorów, miody, dżemy). Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień

22 listopad 2024

niadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Cefalù – najbardziej znanego sycylijskiego kurortu na północnym wybrzeżu. Spacer po mieście z przewodnikiem lokalnym: Katedra, średniowieczna pralnia, możliwość krótkiego relaksu na plaży. Dalszy przejazd do Monreale na Królewskie Wzgórze położone malowniczo nad Palermo – zwiedzanie z przewodnikiem Katedry z najpiękniejszymi dekoracjami mozaikowymi. Przejazd do hotelu w okolice Palermo, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień

23 listopad 2024

Po śniadaniu przejazd do Palermo, stolicy wyspy. Zwiedzanie miasta: katedra, Plac Quattro Canti, Fontanna Wstydu, kościół San Cataldo, kościół Santa Maria dell’Ammiraglio, Teatro Massimo, jeden z targów Palermo, na którym będzie można zakupić tradycyjne produkty sycylijskie: przyprawy, zioła, czekoladę z Modica czy krem pistacjowy. Następnie przejazd do Mondello, plażowej dzielnicy Palermo – czas wolny na krótki odpoczynek na jednej z najpiękniejszych plaż Sycylii. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

8 dzień

24 listopad 2024

Po śniadaniu przejazd na Monte Pellegrino nazywaną także „Górą Pielgrzymów”, gdzie zobaczymy Sanktuarium św. Rozalii. Kaplica Świętej Rozalii została w połowie wykuta w skale. Wewnątrz kaplicy przechowywany jest relikwiarz Świętej Rozalii. Przejazd na lotnisko do Katanii. Wylot do Polski o 17:35. Przesiadka w Monachium. Przylot do Krakowa o 23:35. Powrót do miejsca zbiórki.

Cena
1790 zł+555€

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Uwaga:

Wylot

17 listopad 2024
KRK 06:20 CTA 12:15

Powrót

24 listopad 2024
CTA 17:35 KRK 23:35

Lokalizacja

Cena
1790 zł+555€