Wszystkie wycieczki z miesiąca:
20242025 Kwietnia 2025 Maja 2025 Czerwca 2025

KUBA – wycieczka marzeń

Nr oferty Ferias 26538
4550 zł+1870€/osoba
27.01-11.02.2025
14 nocysamolot2 posiłki
Nowość

Podróż na Kubę to nie tylko wakacyjna przygoda, ale również szansa na zanurzenie się w fascynującą kulturę, połączoną z relaksem na plażach i odkrywaniem unikalnych miejsc. Kuba słynie z pięknych plaż o białym piasku i turkusowych wodach, takich jak Varadero. To raj dla miłośników słońca i morza. My przygotowaliśmy autorski program. Szczerze polecamy!

 
 

Plan wycieczki

1 dzień

27 styczeń 2025

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Przylot do Hawany (godz. 20.30), odprawa lotniskowa, spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

2 dzień

28 styczeń 2025

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby – Hawany. Rozpoczniemy od przejażdżki amerykańskimi kabrioletami po słynnej Piątej Alei w ekskluzywnej dzielnicy Miramar, przez El Bosque (Lasek Hawański) do Placu Rewolucji oraz do dzielnicy Vedado z kolorowym zaułkiem Callejón de Hammel (z muralami inspirowanymi kulturą i religią afro-kubańską) i legendarnym hotelem Nacional. Po krótkiej przerwie na drinka przemkniemy przez Malecón w okolice twierdz broniących wejścia do portu. Stąd rozpościera się wspaniała panorama miasta. Przejażdżkę zakończymy na starówce, gdzie istnieje możliwość zjedzenia lunchu w lokalnej restauracji (płatny ok. 15€/os.). Po południu odwiedzimy Plac Katedralny i Plaza de Armas – najstarszy plac w Hawanie z budynkiem Pałacu Gubernatora oraz miejsca związane z Ernestem Hemingway’em – hotel Ambos Mundos i bar La Bodeguita del Medio. Dalej pospacerujemy w stronę Plaza Vieja oraz Placu św. Franciszka na kurs salsy z lokalnymi partner(k)ami. Powrót do hotelu na krótki odpoczynek i kolację, a wieczorem wyjazd na koncert muzyki legendarnej grupy Buena Vista Social Club. Nocleg.

3 dzień

29 styczeń 2025

Po śniadaniu udamy się na wizytę w Muzeum Rumu oraz zwiedzanie wnętrz Kapitolu – monumentalnego budynku, który powstał jako siedziba kubańskiego parlamentu. Stąd coco-taxi zabiorą nas na przejażdżkę po centrum Hawany i Dzielnicy Chińskiej. Zakończymy ją w okolicach Parku Centralnego, gdzie zobaczymy budynki Teatru Wielkiego, najstarszych hoteli na wyspie oraz Muzeum Narodowego Sztuk Pięknych. Wstąpimy na daiquirí do jednego z ulubionych barów Hemingway’a – El Floridita i przejdziemy na lunch do lokalnej restauracji (płatny ok. 20€/os.). Czas wolny z okazją do zakupu pamiątek przy deptaku Obispo, a później spacer przez Paseo del Prado w kierunku dawnego Pałacu Prezydenckiego, gdzie obecnie znajduje się Muzeum Rewolucji (z zewnątrz). Czas na kawę w jednej z knajpek na Wzgórzu Anioła i powrót na odpoczynek i kolację do hotelu. Wieczorem dla chętnych wyjazd na show do kabaretu Tropicana, który przed rewolucją cieszył oczy niejednego amerykańskiego mafioza (105€/os. z transportem). Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień

30 styczeń 2025

Po śniadaniu wyjazd z Hawany w kierunku prowincji Pinar del Río, słynącej ze swoich plantacji tytoniu. W programie postój na punkcie widokowym Los Jazmines z panoramą wpisanej na Listę UNESCO Doliny Viñales oraz zwiedzanie Jaskini Indianina (rejs podziemną rzeką). Następnie lunch w lokalnej restauracji (płatny ok. 15€/os.) oraz wizyta na plantacji tytoniu i pod Muralem Prehistorii (jednym z największych naskalnych malowideł świata). Powrót do hotelu w Hawanie na kolację i nocleg.

5 dzień

31 styczeń 2025

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Guamá. Zwiedzanie farmy krokodyli oraz krótki rejs po kanałach Półwyspu Zapata, podczas którego zobaczymy rekonstrukcję wioski indiańskiej. Możliwość zjedzenia lunchu z mięsem krokodyla (płatny ok. 15€/os.), a następnie postaramy się znaleźć kolibry i przejedziemy do hotelu w Playa Larga / Playa Girón. Czas na odpoczynek. Wieczorem kolacja w hotelu, nocleg.

6 dzień

01 luty 2025

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do jednej z pobliskich cenotes. Czas na kąpiele w Zatoce Świń (opcja all inclusive z obiadem w cenie). Jest to idealne miejsce dla wielbicieli snorklingu, możliwe odpłatne wynajęcie sprzętu na miejscu (ok. 5eur/os.). Po południu czas na zdjęcia w Playa Girón – miejscu inwazji amerykańskiej na Kubę z 1961 r. i przejazd do Cienfuegos, gdzie zajrzymy na główny plac, z którego Paseo del Prado (najdłuższy deptak na Kubie) doprowadzi nas na drinka na tarasie Palacio del Valle – najpiękniejszego budynku w mieście. Przejazd do hotelu na zakwaterowanie, kolację i nocleg.

7 dzień

02 luty 2025

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku wodospadu El Nicho. Krótki trekking i czas na kąpiel. Następnie transfer do Trinidadu i zwiedzanie najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby (wpisanego na Listę UNESCO): brukowane uliczki, pałace baronów cukrowych z licznymi kolonialnymi muzeami, główny plac – Plaza Mayor, dawny klasztor franciszkanów oraz Canchanchara – tawerna słynna z lokalnego trunku, będącego mieszanką miodu, cytryny i aguardiente! Czas wolny na zakup pamiątek oraz lunch z owocami morza w lokalnej restauracji (płatne ok. 20€/os.). Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Trinidadu, kolacja i nocleg. znaleźć kolibry i przejedziemy do hotelu w Playa Larga / Playa Girón. Czas na odpoczynek. Wieczorem kolacja w hotelu, nocleg.

8 dzień

03 luty 2025

Śniadanie. Dzień przeznaczony na plażowanie nad Morzem Karaibskim na Półwyspie Ancón. Po kolacji przejazd na zabawę do Casa de la Música lub innego klubu muzycznego w Trinidadzie. Kolacja i nocleg.

9 dzień

04 luty 2025

Po śniadaniu wykwaterowanie i wizyta w Valle de los Ingenios (Dolinie Cukrowni) – plantacje trzciny cukrowej i wioski zamieszkałe przez potomków niewolników, spośród których nie można ominąć Manaca Iznaga ze świetnie zachowaną hacjendą dawnych plantatorów. Tutaj wdrapiemy się na dawną dzwonnicę oraz skosztujemy świeżego soku trzcinowego – guarapo. Następnie przejazd w kierunku Santa Clara – miasta, którego zdobycie przez Che Guevarę zadecydowało o triumfie kubańskiej rewolucji. Zobaczymy Guevara Memorial (miejsce pochówku Che) i pomnik pociągu pancernego. Lunch w lokalnej restauracji (płatny ok. 15€/os.) i przejazd do Varadero. Zakwaterowanie w hotelu 5* all inclusive i rozstanie z przewodnikiem.

10-14 dzień

05-09 luty 2025

Śniadanie. Wypoczynek w hotelu all inclusive, plażowanie, kąpiele w oceanie i basenach, korzystanie z hotelowych barów i programów animacyjnych. Za dopłatą możliwość wybrania się na wycieczkę katamaranem na rajską wyspę (ok. 105eur/os.).

15 dzień

10 luty 2025

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godziny 12.00) i transfer na lotnisko w Hawanie w zależności od godziny wylotu. Przylot do Warszawy 11.02.2025 godz. 22:10.

Cena
4550 zł+1870€

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Uwaga:

Wylot

27 styczeń 2025
WAW 06:32 HAV 20:30

Powrót

10-11 luty 2025
HAV 22:50 WAW 22:10 (11.02.2025)

Lokalizacja

Cena
4550 zł+1870€