Wszystkie wycieczki z miesiąca:
20242025 Kwietnia 2025 Maja 2025 Czerwca 2025

NIEOCZYWISTA JORDANIA

Nr oferty Ferias 26648
520 JOD+200€
17-22.12.2024
5 nocysamolotŚniadanie
Nowość
Zapowiadamy kolejną ABSOLUTNĄ NOWOŚĆ. Tym razem „Nieoczywista Jordania”. Impreza dedykowana dla małych grup tj. 5-8 os. z autorskim programem. Będziemy spali w autentycznym Campie rodziny Beduinów a oprowadzać nas będzie Polka mieszkająca na pustyni!
 
 

Plan wycieczki

1 dzień

17 grudzień 2024

Wylot z Polski. Odbiór w Amman na lotnisku i transfer do Hotelu w Amman. Zakwaterowanie. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg.

2 dzień

18 grudzień 2024

Po śniadaniu wycieczka po Ammanie. Zobaczymy Cytadelę, która jest jednym z najważniejszych zabytków miasta. Znajduje się ona w centrum miasta na wzgórzu Jebel Al Qala’a z którego rozpościera się piękny widok na Amman. To właśnie wzgórze, na którym znajduje się Cytadela, było stolicą królestwa Ammonitów. Następnie zobaczymy Teatr Rzymski z II wieku, pozostałość z czasów rzymskich gdy Amman nazywany był miastem Filadelfia. Teatr mógł pomieścić 6000 osób a zaprojektowany został tak aby osoby siedzące w najwyższych rzędach, mogły bez problemu słyszeć, co mówi się szeptem na scenie. Dalej pojedziemy na Góre Nabo z której według lokalnej tradycji, Mojżesz miał zobaczyć Ziemie Obiecana. Dzisiaj na szczycie znajduje się Sanktuarium Mojżesza z parkiem archeologicznym, którym opiekują się franciszkanie z Kustodii Ziemi Świętej. Miejsce jest czczone przez wyznawców religii Abrahamowych: żydowskiej, chrześcijańskiej oraz islamu. W czasie zwiedzania będzie czas na obiad (we własnym zakresie).

3 dzień

19 grudzień 2024

Przed śniadaniem kąpiel w Morzu Martwym (nasz hotel ma prywatną plażą) a potem spokojne śniadanie, po którym około południa rozpoczniemy transfer do Petry. Po drodze zwiedzimy Kanion Wadi Numeira. Kanion Wadi Numeira jest również znany wśród beduińskich mieszkańców tego obszaru jako Wadi Hudeira Siq. Ten niesamowity wąwóz ma długość około 2 kilometrów. Jego mury mogą mieć ponad 100 metrów wysokości i dzieli je zaledwie kilka metrów. To prawdziwy spektakl dla oczu i fotografii. Po tym pięknym naturalnym spektaklu kontynuujemy transfer do Wadi Musa, gdzie przy wejściu do Petry znajduje się nasz hotel. Kolacja (we własnym zakresie ) i czas wolny. Nocleg.

4 dzień

20 grudzień 2024

Po śniadaniu cały dzień będziemy zwiedzali Petrę, czyli ruiny miasta Nabatejczyków, którego rozkwit miał miejsce w czasach antycznych, od III w. p.n.e. do I w. n.e. Petra była wtedy stolicą królestwa Nabatejczyków. Położona jest w skalnej dolinie, do której prowadzi jedna wąska droga wśród skał. Słynie z licznych budowli wykutych w skałach. Sami Nabatejczycy zwali Petrę Rqm (Rakmu), co oznacza „wielobarwna”. Dla chętnych wieczorem spektakl Petra by Night – 18 JOD/os. Kolacja we własnym zakresie i nocleg w hotelu Wadi Musa. Nocleg.

5 dzień

21 grudzień 2024

Po śniadaniu transfer na pustynie Wadi Rum (gdzie znajduje się dom naszej przewodniczki). Tutaj przesiądziemy się na jepa 4 x 4 i wjedziemy w serce pustyni. Pustynia Wadi Rum to największa pustynia w Jordanii. W okresie prehistorycznym była zamieszkiwana przez wiele różnych kultur, w tym nabatejską. Pozostawiły one po sobie ślad w postaci malunków naskalnych, petroglifów i świątyń. Obecnie żyją w niej grupy Beduinów. Na pustyni Wadi Rum zobaczymy m. in. Rzeźbę Lawrence’a (gdzie można wspiąć się na skały, aby mieć ładny widok na okolicę, zobaczyć stare napisy Nabatean lub usiąść w namiocie Beduinów i napić się herbaty beduińskiej i posłuchać egzotycznych historii opowiadanych przez Beduinów); Czerwone wydmy (gdzie nakręcono mnóstwo znanych filmów (Star Wars, The Martian, etc ); Kanion Khaz’ali (w którym znajdują się przepiękne stare graffiti/napisy z czasów przed Jezusem) słynny naturalny mostek, na który można się wspiąć, aby podziwiać wspaniały widok na całą okolicę Wadi Rum oraz Kanion Abu Khasbah Kanin. W czasie wyprawy przerwa na obiad przygotowany przez lokalnych przewodników, ugotowany na ognisku.

Po obiedzie odpoczynek zakończonym tradycyjną herbatką ruszymy w dalszą wyprawę po pustyni. W czasie wycieczki można też zdecydować się na przejażdżkę wielbłądem, zrobić zakupy w Beduińskich „sklepikach” lub zjechać na desce snowboard na piaszczystej wydmie. Przejażdżka na wielbłądzie ( 15 min) i zjazd na desce są gratis dla naszych klientów. Po zachodzie słońca pojedziemy do obozu Beduińskiego, gdzie będziemy spali w autentycznej atmosferze w Campie rodziny Beduinów (prywatne namioty z łóżkiem). Tam również zjemy pyszną tradycyjną Beduińską kolację w towarzystwie milionów gwiazd. Nocleg.

6 dzień

22 grudzień 2024

Rano zobaczy oszałamiający Wschód Słońca. Po śniadaniu zjedziemy z pustyni do wioski Wadi Rum i stamtąd rozpoczniemy transfer na lotnisko w Amman. Na lotnisku zostawimy nasza przewodniczkę i rozpoczniemy lot do Polski.

Cena
520 JOD+200€

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Uwaga:

Wylot

17 grudnia 2024

Powrót

22 grudnia 2024

Lokalizacja

Cena
520 JOD+200€