Wszystkie wycieczki z miesiąca:
20242025 Marzec 2025

MAROKO MARZEŃ

Nr oferty Ferias 27154
już wkrótce
16-25.02.2025
9 nocysamolot2 posiłki
Polecamy

Po raz kolejny zapraszamy na wycieczkę objazdową po Maroku z naszym autorskim programem. Maroko to kraj o niezwykle bogatej i różnorodnej historii i kulturze. Krajobraz Maroka jest bardzo zróżnicowany, obejmując góry Atlas, pustynie Sahara, wybrzeża Atlantyku i Morza Śródziemnego. Marokańska kuchnia to prawdziwa uczta dla zmysłów. Tajiny, couscous, tagine, oraz różnorodne dania z warzyw, mięs, suszonych owoców i przypraw tworzą bogate i aromatyczne potrawy, które warto spróbować. Polecamy!

Plan wycieczki

1 dzień

16 luty 2025

Transfer z Sanoka, Krosna i Jasła na lotnisko do Krakowa. Wylot do samolotem z Krakowa o godz. 06:00. Przesiadka w Monachium. Przylot do Marrakeszu o godz. 12:55. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Spacer na stare miasto. Plac Jemaa el Fna, serce Marrakeszu. Tam właśnie wieczorami gromadzą się zaklinacze węży, małpy na smyczy, muzykanci i bębniarze. Kolacja i nocleg.

2 dzień

17 luty 2025

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Marrakeszu. Wizyta w ogrodach Majorelle, rozsławionych przez Yvs St Laurent. Odkryjemy stare miasto Marrakeszu z meczetem Koutoubia, wpisanym na listę UNESCO (z zewnątrz). Zwiedzimy Medersę Ben Youseff, dawną wyższą szkołę koraniczną oraz przespacerujemy się mieszkalnymi uliczkami starego miasta i poprzez największy w Maroku targ z kolorowymi wyrobami lokalnego rzemiosła. Czas wolny na zakupy na targu. Wieczorem kolacja w marokańskiej, tradycyjnie dekorowanej restauracji na starym mieście. Do kolacji marokańska, tradycyjna muzyka na żywo oraz pokaz tancerki orientalnej i tancerki ze świecznikiem. Nocleg.

3 dzień

18 luty 2025

Po śniadaniu przejedziemy do malowniczej Essaouiry – „pięknie namalowanej”. Nakręcono tu najciekawsze sceny z filmu Ridley’a Scotta „Królestwo Niebieskie”, a w „Grze o Tron” Essaouira przemieniła się w filmowy Astapor. Miasto stało się również planem filmowym „Otella” nakręconego przez Orsona Wellesa. Spacer po medinie Essaouiry, poprzez labirynt biało-niebieskich uliczek aż do squali – kamiennego bastionu wpadającego w ocean oraz wizyta  w porcie. Powrót do Marrakeszu. Kolacja w hotelu.

4 dzień

19 luty 2025

Po śniadaniu przejazd przez położoną na wysokości 2260 m n.p.m. przełęcz – Tizin Tichka gór Atlasu Wysokiego. Zwiedzanie ksaru Ait Bennhaddou, położonego malowniczo na dawnym szlaku solnym. Kręcono tu takie filmy jak: Klejnot Nilu, Gladiator, Aleksander. Przespacerujemy się pośród malowniczych glinianych domów, wewnątrz ufortyfikowanej wioski, największej w Maroku. Przejazd do Ouarzazate, gdzie zwiedzimy studio filmowe Atlas, gdzie powstawały znane filmy jak Królestwo Niebieskie, Kundun, Książę Persji, Asterix Misja Kleopatra itp. Kolacja i nocleg.

5 dzień

20 luty 2025

Śniadanie. Przejazd wzdłuż tak zwanego „szlaku tysięcy kazb” i dalej na zachód do El Kelaa M’Gouna. Na trasie imponujący wąwóz Todra. Przejazd dalej do Erfoud, saharyjskiego miasta, zwanego wrotami na pustynię, gdzie przesiądziemy się na auta terenowe i pojedziemy w głąb Sahary. Zobaczymy różnorodne oblicza pustyni. Wyruszymy na wielbłądach w głąb wydm. Zachód słońca na wydmach. Kolacja i noc na pustyni namiotach, z łóżkami i prywatnymi łazienkami.

6 dzień

21 luty 2025

Po śniadaniu rano wyjazd w stronę Atlasu Średniego. Przejazd przez pustynne regiony, wzdłuż gajów palmowych Doliny Ziz, przez pustynne i półpustynne, słabo zaludnione i odległe od cywilizacji tereny. Na trasie miasteczko Ifrane, zwane małą Szwajcarią. Przejazd do Fezu. Kolacja i nocleg w hotelu.

7 dzień

22 luty 2025

Po śniadaniu zwiedzanie tysiącletniego miasta Fez, z labiryntem 9000 wąskich uliczek. Tutaj nadal głównym środkiem transportu w obrębie murów starego miasta pozostają osiołki i muły. Meczet Kajrawijin (z zewnątrz), który był największym uniwersytetem na świecie w XIV wieku Następnie odwiedzimy suk Nejjarine i muzeum Nejjarine w dawnym zajeździe dla karawan, największym w Fezie. Fontanna Nejjarine, wyłożona wielokolorową kafelkową mozaiką. Zobaczymy tradycyjne garbiarnie i farbiarnie skór, największe w Maroku. Kolacja i nocleg w hotelu w Fezie

8 dzień

23 luty 2025

Po śniadaniu przejazd do Volubilis, ruin rzymskiej stolicy kolonii Mauretanii Tigitanis. Pięknie zachowały się tutaj autentyczne, rzymskie mozaiki w dawnych domach patrycjuszy. Przejazd do Meknes. Podziwianie starych murów oraz najważniejszej bramy w Meknes – Bab Mansur. Zwiedzanie Mediny – starej dzielnicy, położonej na wzgórzu, otoczonej glinianymi murami. Przejdziemy do Rabatu, pięknej stolicy Maroka, gdzie nowoczesność miesza się z bogatą historią miasta.

9 dzień

24 luty 2025

Śniadanie. Zwiedzanie Rabatu: muzeum, gdzie odkryjemy historię i różnorodność Maroka, Mauzoleum króla Mohameda V. Spacer po średniowiecznej twierdzy Kasba Oudaia. Przejezd do Casablanki, stolicy ekonomicznej Maroka, gdzie w centralnej części miasta są budynki w stylu art deco. Zobaczymy z zewnątrz meczet Hassana II, zbudowany na oceanie i z najwyższym minaretem na świecie. Nocleg i kolacja w hotelu w Casablance. 

19 dzień

25 luty 2025

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski o godz. 14:20 (przesiadka we Frankfurcie). Przylot do Krakowa o 23:05. Powrót autokarem na miejsce zbiórki.

Cena
już wkrótce

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Uwaga:

Wylot

16 luty 2025
KRK 06:00 RAK 12:55

Powrót

25 luty 2025
CMN 14:20 KRK 23:05

Lokalizacja

Cena
już wkrótce