Wszystkie wycieczki z miesiąca:
20242025 Kwietnia 2025 Maja 2025

INDIE - magiczna podróż

Nr oferty Ferias 27907
3890 zł+1750$/osoba
21.03-02.04.2025
11 nocysamolotwg oferty
Absolutna nowość

Indie to kolebka jednej z najstarszych cywilizacji na świecie, pełna fascynujących zabytków, świątyń i pałaców. Indyjska kuchnia jest znana na całym świecie ze swojej różnorodności i bogactwa smaków. Od aromatycznych curry, przez wykwintne biryani, po pyszne słodycze – kulinarna podróż po Indiach to prawdziwa uczta dla zmysłów. 

Indie to kraj, który inspiruje artystów, pisarzy i podróżników z całego świata. Pełne kolorów, dźwięków i zapachów, Indie pobudzają wyobraźnię i pozostawiają trwałe wspomnienia. Podróż do Indii to podróż, która zmienia perspektywę, wzbogaca duchowo i pozostawia w pamięci niezatarte wrażenia.

Plan wycieczki

1 dzień

21 marzec 2025

Zbiórka uczestników na lotnisku w Krakowie. Wylot o godz. 06:00 (przesiadka w Monachium).

2 dzień

22 marzec 2025

Przylot do Dheli o godz. 00:10. Przejazd do hotelu. Po śniadaniu zwiedzanie Delhi. Zwiedzanie Starego Delhi rozpocznie się od wizyty w Jama Masjid. Masjid-i Jahān-Numā, powszechnie znany jako Jama Masjid w Delhi, jest głównym meczetem Starego Delhi w Indiach. Jest to największy i najbardziej znany meczet w Azji, zbudowany na zlecenie cesarza Mogołów Shah Jahana. Przejażdżka trójkołową rikszą po ruchliwych i wąskich uliczkach Starego Delhi. Nowe Delhi natomiast jest miastem starającym się sprostać najlepszym standardom XXI wieku, które odzwierciedla dziedzictwo pozostawione przez Brytyjczyków. Podział między Nowym i Starym Delhi to podział odpowiednio stolic Wielkiej Brytanii i Mogołów. Zobaczymy m.in. Rashtrapati Bhawan, rezydencję prezydenta i budynek parlamentu, nowoczesną świątynię hinduistyczną Lakshmi Narayan Mandir, odwiedzisz Qutub Minar, najwyższą kamienną wieżę w Indiach. Będzie też przystanek na zdjęcia przy imponującej Bramie Indii. Obiadokolacja i nocleg. 

3 dzień

23 marzec 2025

Po śniadaniu przejazd do Agry, miasta które kojarzy się z okresem Mogołów. Mogołowie oprócz tego, że byli świetnymi władcami, byli także świetnymi budowniczymi i zachowali swoje najlepsze cuda architektury dla Agry i jej okolic. Oprócz Taj wiele innych wspaniałych zabytków jest świadectwem zenitu i złotego okresu architektury Mogołów. Po południu wizyta w Czerwonym Forcie. Ten imponujący fort z czerwonego piaskowca został zbudowany przez Akbara w latach 1565-1573. Tuż przed zachodem słońca punkt widokowy na Taj skąd roztacza się spektakularny widok na Taj Mahal. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

24 marzec 2025

Wczesnym rankiem wizyta w Taj Mahal. Budowa trwała 22 lata i wymagała zaangażowania 20 000 ludzi, a biały marmur wydobywano 300 km dalej i przetransportowano na miejsce flotą 1000 słoni. Zbudowany przez cesarza Mogołów Shah Jahana jako wyraz jego miłości do żony Mumtaz Mahal w połowie XVII wieku, Taj Mahal jest naprawdę jednym z cudów świata.Powrót do hotelu na śniadanie. Po śniadaniu wymeldowanie i wyjazd do Jaipur. Na trasie lunch w Abhaneri, później przejazd do wiejskiej wioski Radżastanu. Wizyta w jednym z domów i spotkanie z jego mieszkańcami. Dalsza kontynuacja podróży do Jaipur, legendarnego „różowego miasta”. Jaipur otoczony jest skalistymi wzgórzami, z których każde zwieńczone jest potężnym fortem, podczas gdy stare miasto jest pełne pięknych pałaców, wspaniałych rezydencji i historycznych świątyń. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

25 marzec 2025

Śniadanie w hotelu. Przejazd poza miasto i wybierz się na przejażdżkę słoniem/jeepem na szczyt wzgórza, aby dotrzeć do Amber Fort, starożytnej stolicy stanu do 1728 r. Maharadża Mansingh, generał cesarza Mogołów Akbara, odnoszący największe sukcesy, rozpoczął budowa Fortu Bursztynowego w XVII wieku. Zanim wybudowano Pałac Miejski w Jaipur, który był siedzibą władzy. Później wizyta w Świątyni Galta, zwanej także Świątynią Małp. Wracając, dołącz do ceremonii aarti w świątyni Birla. Udział w interaktywnej sesji gotowania z indyjską rodziną. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień

26 marzec 2025

Śniadanie. Zwiedzanie Jaipur. Wśród atrakcji, które będzie można zobaczyć to Jantar Mantar miejsce obserwacji astronomicznych zbudowane na początku XVIII wieku. Zawiera zestaw około 20 głównych instrumentów stałych. Jest to najważniejsze, najbardziej wszechstronne i najlepiej zachowane z historycznych obserwatoriów w Indiach. Niedaleko jest „Pałac Wiatrów”, znanego również jako Hawa Mahal, drukarnia Batik Block. Nocne safari po Różowym Mieście. Bardzo ciekawie jest zobaczyć Jaipur jeepem wieczorem, kiedy główna ulica jest pusta. Wycieczka rozpoczyna się w Albert Hall i przejeżdża przez różowe miasto, a następnie podjeżdża do fortu Nahargarh. Rozświetlający widok na miasto Jaipur z fortu Nahargarh to niesamowite przeżycie i doskonała rozkosz wizualna. Później powrót do hotelu z krótkim postojem nad jeziorem Summer Palace. Obiadokolacja w lokalnej restauracji z tańcami indyjskimi i nocleg

7 dzień

27 marzec 2025

Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko w Jaipur i przelot wewnątrz kraju do Goa. Transfer do hotelu w Goa. Miejsce poza czasem… maleńka szmaragdowa plamka na zachodnim wybrzeżu Indii, schowana pomiędzy wzgórzami Ghatów Zachodnich a Morzem Arabskim. Goa ma ciepły, tropikalny klimat ze średnią temperaturą na całym obszarze wynoszącą 21°C cały rok. Miesiące zimowe od grudnia do lutego są cudownie chłodne i słoneczne, a od czerwca do września Goa jest zalane południowo-zachodnim monsunem, który zamienia okolicę w bujny ogród. All Inclusive i nocleg.

8-11 dzień

28-31 marzec 2025

Śniadanie. Dzień przeznaczony na plażowanie. All Inclusive i nocleg

12 dzień

01 kwiecień 2025

Po spokojnym śniadaniu wymeldowanie i transfer na lotnisko, przelot wewnątrz kraju do Bombaju. Starożytny, ale nowoczesny, bajecznie bogaty, a jednocześnie boleśnie biedny, Bombaj to Indie w mikrokosmosie. Niegdyś parny tropikalny archipelag siedmiu wysp i najjaśniejszy klejnot Raju, Mumbai był wianem portugalskiej księżniczki infantki Katarzyny de Braganza, która poślubiła Karola II, króla angielskiego w 1661 roku. Dziś jest to tętniąca życiem metropolia, centrum handlowe starej cywilizacji poszukującej swoje miejsce w Nowym Porządku Świata. Tylko z tego miasta pochodzi czterdzieści procent indyjskich podatków, a połowa międzynarodowego handlu Indii odbywa się przez wspaniały naturalny port. Wizyta w Muzeum Księcia Walii, które zostało założone na początku XX wieku, aby uczcić wizytę króla Jerzego V w Indiach, gdy był on jeszcze księciem Walii. Kolacja w lokalnej restauracji. Transferem na lotnisko i lot do Polski.

13 dzień

02 kwiecień 2025

Wylot o godz. 00:55. Przesiadka w Monachium. Przylot do Krakowa o godz. 08:50.

Cena
3890 zł + 1750$

Świadczenia zawarte w cenie:

Cena nie obejmuje:

Uwaga:

Wylot

21 marzec 2025
KRK  06:00 MUC 07:20
MUC 12:15 DEL 00:10

Powrót

02 kwiecień 2025
BOM 00:55 MUC 05:55
MUC 07:30 KRK 08:50

 

Lokalizacja

Cena
3890 zł + 1750$